8 | Frederika Šáchová

Vek: 24 rokov

Bydlisko: Vrbové

Študuješ alebo pracuješ?
Momentálne si dokončujem magisterské štúdium na Trnavskej univerzite v odbore primárneho vzdelávania. Popri škole pracujem na ZUŠ a vediem tanečný krúžok pre deti. 

Aké sú tvoje záľuby?
Tancovaniu sa venujem aj vo svojom voľnom čase. Okrem toho rada spievam, maľujem, lúštim krížovky a rada sa zamestnávam rôznou handmade tvorbou. 

Aké je tvoje obľúbené záhorácke slovo?
Moje obľúbené záhorácke slovné spojenie je: „Víte vákat?“

Aké slovo alebo slovné spojenie ťa najviac vystihuje?
Najviac ma vystihuje určite slovné spojenie umelecká duša.

Aká je tvoja obľúbená pesnička, film, seriál a kniha?
Obľúbená pieseň je momentálne Perfectly Wrong. Môj najobľúbenejší film, ktorý môžem vidieť stokrát je jednoznačne Zápisník jednej lásky. Doma sa mi už smejú, pretože niektoré repliky poznám naspamäť. Čítam veľa kníh, ale obľúbenú nemám. Vždy sa však rada vrátim k Malému Princovi.

Aký je tvoj obľúbený vtip?
Môj bľúbený vtip je ako inak z profesie: Učiteľka hrozí na žiaka prstom: „Janíčko, nebehaj stále dokolečka, lebo ti pribijem aj tu druhú nožičku.“

Aké je tvoje obľúbené motto?
Životné motto, podľa ktorého sa snažím riadiť znie: “Loď v prístave je v bezpečí. Ale na to lode nestavajú.” – Grace Hopper.

Ako vnímaš COVID situáciu?
Momentálna situácia okolo COVID19 je určite náročná pre nás všetkých. Je to čas, kedy sa snažíme robiť to najlepšie, čo vieme, aby sme to spoločne nejako zvládli. Vírus totiž okrem našich tiel napáda aj naše myšlienky a často sa ocitáme v náročných situáciách. Našťastie tu máme veľa skvelých ľudí, ktorí pomáhajú a patrí im veľké ĎAKUJEM. Verím, že to zvládneme.

PREJSŤ NA HLASOVANIE SPÄŤ NA ÚVOD